• Wojaszówka

• Przedszkole znajduje się w nowym, otwartym w 2018 r. budynku ze słonecznym tarasem i dużym ogrodem. Dodatkowo w 2021 roku został wyremontowany budynek „starego” przedszkola. Obecnie przedszkole posiada 4 sale, które mogą pomieścić w sumie 100 dzieci. Sale są przestronne, jasne, bardzo dobrze wyposażone w zabawki, sprzęty i pomoce dydaktyczne. Przy przedszkolu znajduje się nowy, funkcjonalny plac zabaw z wieloma sprzętami do zabaw oraz piaskownicą. Do placówki uczęszczają dzieci w wieku 3- 6 lat z terenu gminy Wojaszówka. W przedszkolu panuje miła, przyjazna atmosfera, a zajęcia wychowawczo- dydaktyczne są różnorodne i sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Pod opieką p. Heleny Piękoś od wielu lat działa dziecięcy zespół tańca ludowego „Wesołe Smyki”. Placówka posiada dużą szatnię, łazienki przy każdej sali oraz dużą kuchnię, w której panie kucharki przyrządzają smaczne i zdrowe posiłki dla dzieci. Przedszkole pracuje w godzinach 6.45- 16.00. Swój gabinet ma tutaj dyrektor przedszkola- pani Beata Dunaj.

Nauczyciele pracujący w placówce:

Wychowanie przedszkolne: Izabela Stec, Anita Szymańska, Joanna Kaleta, Kamila Harna, Katarzyna Wegrzynek-Baran, Kinga Ścibor, Joanna Aszengier

Język angielski – Joanna Aszengier

Religia - ks. Janusz Bury