PLAN DNIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

6.45 - 8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy w kącikach służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Gry i zabawy stolikowe, konstrukcyjne, tematyczne.

8.00 – 9.00

Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe. Prace porządkowe w sali. Czynności higieniczne związane z przygotowaniem do śniadania.

9.00 – 9.30

Śniadanie.

9.30 – 10.30

Realizacja zadań edukacyjnych w oparciu o podstawę programową poprzez zajęcia z całą grupą, w zespołach i indywidualnie.

10.30 – 12.00

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry stolikowe, obserwacje przyrodnicze, zabawy ruchowe w sali.

12.00 – 12.30

Przygotowanie do obiadu. Obiad.

12.30 – 13.20

• Dzieci młodsze - odpoczynek poobiedni, słuchanie muzyki relaksacyjnej lub bajek.
        • Dzieci starsze - relaksacja, kwadrans na bajkę, zabawy integracyjne, gry planszowe, konstrukcyjne, plastyczno – techniczne, praca indywidualna (z dzieckiem zdolnym, korekcyjno-kompensacyjna) zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.

13.45 – 16.00

Zabawy dowolne. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Zabawy w kole, zabawy stolikowe, zabawy według zainteresowań dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.